6 5

۶ ۵


انواع سقف های متحرک یا برقی

 

سقف متحرک یک تکنولوژی نو و مدرن است و برای افزایش کیفیت زندگی و استفاده از نهایت فضای در دسترس و بخشیدن زیبایی دوچندان به محیط استفاده می شود.

با استفاده از این سقف ها می توانید بدون نگرانی از شرایط جوی در تمام فصول از فضاهای باز در منازل خود استفاده کنید و جلسات دوستانه یا خانوادگی خود را برپا کنید.

 

سقف متجرک یا برقی دارای انواع پارچه ای، آلومینیومی، شیشه ای، پلی کربنات و سایبان های برقی می باشد.

اجزای تشکیل دهنده آن شامل سازه، پوشش اصلی پارچه ای و موتور آن می باشد. در ادامه به بررسی انواع مختلفی از این سقف ها می پردازیم.

 

6 5

 

سقف متحرک پارچه ای

همانطور که از اسم آن پیداست، پوشش اصلی سقف های پارچه ای، یک نوع پارچه خاص به نام PVC است.

از این سقف غالبا در رستوران ها و حیاط هتل ها و منازل و اصولا در فضاهای باز استفاده می شود.

پارچه به کار رفته در تهیه این سقف ها در برابر بارش برف و باران، تابش خورشید و باد شدید مقاوم بوده و دارای ۵ سال ضمانت و ۱۵ سال دوام است.

سازه استفاده شده در این سقف آلومینیوم است که علاوه بر سبک بودن دارای مقاومت بالایی است و در برابر زنگ زدگی و خوردگی نیز مقاوم است. این سازه ها به صورت آنادایز و الکترو استاتیکی رنگ می شوند و ضد ضربه می شوند. از طرفی موتور به کار رفته در این سقف ها از نوع توبلار است. این موتور در باکسی ضد آب قرار می گیرد.

 

ادامه مطلب  ساز و کار سقف های متحرک پارچه ای

سقف متحرک آلومینیومی

پوشش پوشش اصلی به کار رفته در سقف های متحرک آلومینیومی از نوع آلومینیوم آنادایز شده می باشد. سازه اصلی آن از جنس آلومینیومو موتور آن از نوع توبلار است. این سقف ها غالبا در فضاهای بازی مانند فضای بیرونی رستوران ها، هتل ها و حیاط منازل و … استفاده می شوند. مشخصات سازه و موتور مانند سقف های متحرک پارچه ای است.

 

سقف متحرک شیشه ای

در سقف های متحرک شیشه ای از تایل های شیشه ای مخصوص برای این نوع سقف ها استفاده می شود. شیشه های استفاده شده از نوع سکوریت است و دارای ابعاد مشخصی برای جلوگیری از ضربه و آسیب می باشد. همچنین طراحی این نوع سقف ها باید به گونه ای باشد که در صورت لزوم امکان انجام تعمیرات وجود داشته باشد.  می باشد. سازه اصلی آن آلومینیوم است و مشابه با سقف های متحرک پارچه ای و آلومینیومی می باشد. از این سازه بیشتر در رستوران ها یا ساختمان های تجاری استفاده می شود و به دلیل امکان محدودیت در دید، استفاده از آن ها در فضاهای کوچک پیشنهاد نمی شود.

 

سقف متحرک استخر

پوشش اصلی سقف متحرک پلی کربنات، ورق های پلی کربنات مخصوص می باشد. از این سقف ها غالبا برای پوشش استخرها استفاده می شود، چرا که در برابر تابش نور آفتاب و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارند. حرکت این سقف ها روی ریل های مخصوص و به صورت دستی یا برقی انجام می شود. چرخ های استفاده شده در این سازه ها از انواع پلی آمید و بسیار مرغوب می باشد.

منبع : گروه تحقیقات و توسعه شرکت سایه بام ، اولین تولیدکننده سقف متحرک و شیشه متحرک در ایران

به این پست امتیاز دهید
[امتیاز کل: ۱ امتیاز میانگین: ۵]

سقف متحرک

اجرای سقف اتوماتیکاجرای سقف جمع شوندهاجرای سقف متحرک شیشه ایجی باسسقف اتوماتیک شیشه اییسقف برقی شیشه اییسقف تاشو شیشه اییسقف جمع شونده شیشه ایسقف متحرکسقف متحرک شیشه اییقیمت سقف اتوماتیکقیمت سقف جمع شوندهمزایای سقف متحرک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =

89 + = 90

>> تماس با سایه بام <<