1

1


ایجاد گلخانه خانگی با بهره گیری از تکنولوژی سقف های متحرک

علاقه به طبیعت، از دیرباز در بین انسان ها وجود داشته است. در گذشته، با توجه به بزرگ تر بودن منازل و وجود حیاط های بزرگ و مستقل، امکان بهره بردن از طبیعت و هم زیستی با گل و گیاهان بیشتر بوجود داشت، اما امروزه با توجه به محدودتر شدن فضا، به وجود آوردن طبیعتی کوچک در دل آپارتمان های امروزی، ایده ناب و جذابی به نظر می رسد.

اما اینکار با توجه به فضای اندک آپارتمان ها در داخل منزل امکان پذیر نمی باشد، همچنین با توجه به تغییرات آب و هوا ایجاد یک گلخانه در داخل حیاط یا بالکن بدون سقف و محافظ نیز ایده خوبی به نظر نمی آید، چرا که در فصول سرد و گرم ممکن است سرما یا گرمای زیاد، موجب آسیب دیدن گیاه بشود.

برای رفع این مشکل، بار دیگر می توان از سقف های متحرک (پارچه ای، شیشه ای و …) کمک گرفت. با استفاده از سقف های متحرک، می توان علاوه بر ایجاد یک گلخانه زیبا در منزل، حیاط یا پاسیو را به محیطی مدرن و زیبا تبدیل کرد و از مزایای آن بهره برد.

 

1

مزایای ایجاد گلخانه های خانگی

گلخانه های خانگی، علاوه بر زیبایی، مزایای دیگری نیز دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  • صرفه جویی بسیار زیاد در مصرف آب
  • رشد بهتر و با کیفیت تر گلها و گیاهان آپارتمانی
  • استفاده بهینه از فضا
  • کنترل آفات و دفع راحت تر آن ها
  • و…

همانطور که مشاهده کردید، ایجاد گلخانه خانگی می تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد. برای انتخاب نوع پوشش گلخانه، باید تنوع گلها و گیاهان را در نظر داشته باشید، برخی از آن ها به نور و رطوبت بیشتر و برخی به نور و کمتری احتیاج دارند.

 

ادامه مطلب  ساز و کار سقف های متحرک پارچه ای

2

در هر دو صورت، سقف های متحرک می توانند مناسب ترین انتخاب برای شما باشند و شما می توانید برای این منظور از آن ها بهره بگیرید.

سقف های متحرک سایه بام با بهره گیری از بهترین و مدرن ترین تکنولوژی های روز دنیا و با داشتن بهترین کیفیت، انتخاب مناسبی برای شما به حساب می آیند و کارشناسان خبره ما می توانند برای کسب نتیجه بهتر در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

منبع : گروه تحقیقات و توسعه شرکت سایه بام ، اولین تولیدکننده سقف متحرک و شیشه متحرک در ایران

 

 

به این پست امتیاز دهید
[امتیاز کل: ۱ امتیاز میانگین: ۵]

سقف متحرک

#پاسیواجرای سقف اتوماتیکاجرای سقف جمع شواجرای سقف جمع شوندهاجرای سقف متحرکاجزا سقف متحرکبالکنسقف اتوماتیک شیشه اییطراحی فضاهای کوچک مسکونیطراحی_گلخانهگلخانه_خانگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 15 =

44 − 34 =

>> تماس با سایه بام <<