1

۱


بالکن سبز و در آغوش گرفتن طبیعت در محیط خانه

 

گاهی اوقات برای فرار از دنیای پر استرس و دیجیتالی امروزی، داشتن فضای سبزی هرچند کوچک در منزل می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. حتی کوچکترین بالکن ها هم میتوانند با چند گلدان و یک فنجان چای، به فضایی آرام بخش تبدیل شوند. متخصصان سایه بام، برای جبران فضای کوچک راه حل های هوشمندانه ای را به شما پیشنهاد میکنند.

یکی از آنها به وجود آوردن قدری سبزینگی و فضای سبز و ایجاد حس حضور در باغ به این وسیله در فضای بالکن است. حال مهمترین چیز، استفاده از یک صندلی متناسب با فضا، میزان بهره مندی از نور و همچنین آویزان کردن یک فانوس یا تزئینات جانبی دیگر بسته به سلیقه شخصی و مکان کد نظر شما است.

یک قالیچه با رنگ سبز یا استفاده از چند گلدان با گل های زینتی زیبا، میتواند فضای یک باغ کوچک در بالکن شما را تداعی کند. حتی در شلوغ تین نقاط شهر نیز شما با استفاده از چند گلدان شاداب، می توانید حس خوبی در فضای منزل و بالکن خود ایجاد کنید.

 

2

 

3

 

صندلی ها میتوانند کوچک باشند و بسته به فضایی که در اختیار دارید، می توانید آن ها را بنا بر سلیقه خود چیدمان کنید، اما در نظر داشته باشید که از صندلی های راحت و مناسب برای این کار استفاده کنید تا بتوانید مدتی طولانی از نشستن در باغ خانگی خود لذت ببرید.

 

 

4

 

اگر بالکن بسیار کوچکی دارید متخصصان سایه بام ، استفاده از یک مبل کوچک و بسیار راحت را به شما پیشنهاد می کنند.

 

ادامه مطلب  ایجاد گلخانه خانگی با بهره گیری از تکنولوژی سقف های متحرک

5

6

 

همچنین می توانید از صندلی های کوچک و تاشو استفاده کنید که هم جای کمتری را اشغال می کنند و هم حس آرامش در دل طبیعت را برای شما ایجاد می کنند. این نوع صندلی ها، می توانند فضای شادی برای کودکان نیز به وجود بیاورند.

 

 

7

8

 

یکی دیگر از مهمترین مواردی که باید در نظر داشته باشید، نور پردازی در بالکن است. شما می توانید برای ایجاد جذابیت بیشتر بالکن خود و به وجود آوردن حس خوب، از ریسه های نورانی استفاده نمایید. توجه توجه داشته باشید که استفاده از نورهای آویز در مناطق بادخیز یا طبقات بالای ساختمان ،به هیچ عنوان مورد تایید متخصصان سایه بام نیست زیرا ممکن است باعث به وجود آمدن حادثه در این موارد شوند.

 

8

 

9

 

منبع : گروه تحقیقات و توسعه شرکت سایه بام ، اولین تولیدکننده سقف متحرک و شیشه متحرک در ایران

به این پست امتیاز دهید
[امتیاز کل: ۱ امتیاز میانگین: ۵]

روف گاردنطراحی و دکوراسیون

بالکنطراحی فضاهای کوچک مسکونیطراحی فضای سبز بالکنطراحی معماریطراحی نور بالکن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

− 2 = 2

>> تماس با سایه بام <<