triplex sant antoni interiors residential spain barcelona dezeen awards shortlist 2018 dezeen hero 1 852x479

triplex sant antoni interiors residential spain barcelona dezeen awards shortlist 2018 dezeen hero 1 852x479


تبدیل انبار مخروبه موز در بارسلونا به خانه تریپلکس!

 

این آپارتمان سه طبقه که در گذشته انبار مخروبه­ ای بوده است، در محله سنت آنتونی بارسلونا واقع شده است. این سازه در اوایل سال ۱۹۹۰ ساخته شده است و در ابتدا برای نگهداری موزهایی که از جزیره­های کاناری (Canary Islands) صادر میشدند، استفاده میشد و پیش از آن بخشی از این سازه توسط حملات هوایی  در طول جنگ های داخلی اسپانیا تخریب شده بود. معمار اسپانیایی، ولنتی آلباردا (Valenti Albareda)، این مکان را به محلی برای زندگی زوجی جوان تبدیل کرد.

 

آلباردا در خصوص این پروژه توضیح میدهد که :”در ابتدا، هدف این پروژه ارتقا کیفیت و کاربری این ساختمان و تبدیل آن به فضایی منعطف بدون تبدیل آن به اتاقهای مرسوم سنتی بود.” نتیجه این پروژه، خانه مسکونی بود که در عین داشتن روح یک فضای ارگانیک ، تمام ملزومات یک خانه مسکونی را نیز دارا بود.

آلباردا و تیمش کار خود را با یک سری تغییرات سازه ای در راستای تبدیل ساختمان به محلی برای سکونت آغاز کردند. دیوارهای پشت زیرزمین با سازه­های باز شو جایگزین شد تاحیاط (خلوت) داخلی کوچکی ایجاد شود. این فضا توسط تعدادی گلدان تزیین شد و بر سقف آن پنلی از فلز مشبک قرار گرفت که اجازه فیلتر نور خورشد در روز را از دسترسی­های بالای سازه به فضا میداد.

قسمت کف اتاق زیر شیروانی- که بخش اعظم آن توسط فولاد بازسازی شده بود- به طور کامل برداشته شد که فضای مناسب برای پله­هایی که به اتاق خواب اصلی راه دارند، ایجاد شود. از پنل­های شیشه­ای نیز برای کف این قسمت به منظور حیله­ای برای بلندتر رسیدن فضای نشیمن که دقیقا در زیر اتاق شیروانی قرار گرفته بود، استفاده شد.

آلبرادا مسئول طراحی و تکمیل فضای داخلی آپارتمان نیز بود. تعدادی دیوار سنگی در مراحل ابتدایی بازسازی در ساختمان وجود داشت که توسط تیم معماری با پارکت­های بلوطی، کابینت­های سفید آشپزخانه و صندلی­های سیاه ناهارخوری جایگزین شد.

 

ادامه مطلب  طراحی داخلی زیبا و پر نشاط منزل

 

گرمایش خانه توسط تیرهای چوبی سقف و آجرهای سرامیکی نازک به کار رفته در دیواره پلکان تامین شد. درب آهنی ورودی منزل نیز با پنل بزرگی از چوب و شیشه عوض شد.

 

 

منبع : گروه تحقیقات و توسعه شرکت سایه بام ، اولین تولیدکننده سقف متحرک و شیشه متحرک در ایران

 

به این پست امتیاز دهید
[امتیاز کل: ۱ امتیاز میانگین: ۵]

مجله معماری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =

67 + = 68

>> تماس با سایه بام <<