سقف متحرک - سقف برقی -سایت سایه بام

سقف متحرک


ساز و کار سقف های متحرک پارچه ای

به طور کلی سقف های متحرک پارچه ای از سه قسمت:

  • سازه اصلی
  • سازه پارچه ای
  • موتور محرکه و سیستم الکتریکی

تشکیل شده اند.

 

1 1

سازه اصلی

سازه اصلی این سقف ها عموما از جنس آلومینیوم می باشد. به دلیل اینکه آلومینیوم سبک بوده و مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد، انتخاب مناسبی برای سازه اصلی سقف های متحرک به حساب می آید.

اتصالات مربوطه به وسیله پیچ و مهره انجام گرفته تا یک سازه محکم و کامل را به وجود بیاورند.

از دیگر اجزای اصلی مهم سازه، ریل ها و ستون ها می باشند. تیرهای فرعی درون ریل ها قرار گرفته و به این ترتیب سقف قابلیت باز و بسته شدن پیدا می کند.

 

طراحی نقشه و محسبات دقیق اندازه ها توسط نرم افزارهای خاص انجام شده و نتایج محاسبات به مسئولین مربوطه در کارگاه ارائه می شود تا مراحل تهیه و تولید انجام شود.

 

2 1

سازه پارچه ای

این پارچه ها عموما از الیاف و روکش PVC تشکیل می شوند. جنس آن ها نسوز بوده و ضد آب می باشند. پوشش پارچه ای سقف های متحرک به دو صورت ساده و بلک اوت می باشد. در نوع ساده، نور از پوشش عبور کرده و در صورت وجود لک روی پوشش، لک به وضوح دیده می شود، اما روشنایی محیط تا حدی تامین می شود.

اما در نوع بلک اوت، نور از پوشش عبور نکرده و بنابراین برای مکان هایی که نیازی به روشنایی آفتاب نمی باشد، بسیار مناسب می باشد. هر دو نوع پوشش ها، دارای رنگ بندی مختلف و رنگ ثابت بوده و شما می توانید بسته به نیاز خود، یکی از این سازه های پارچه ای را برای سقف متحرک خود در نظر بگیرید.

 

ادامه مطلب  سقف متحرک پارچه ای برای رستوران های سنتی

موتور محرکه و سیستم الکتریکی

بخشی از سقف متحرک که وظیفه جا به جایی و باز و بسته کردن سقف را به عهده دارد، موتور محرکه می باشد. درباره موتور محرکه سقف های متحرک در مقالات قبلی برای شما توضیحاتی ارائه کرده ایم.

همچنین در این سقف ها، قابلیت نورپردازی نیز وجود دارد، نورپردازی به شکل مخفی و به بهترین شکل در سقف های متحرک پارچه ای انجام می شود تا شما بتوانید در تمام ساعات شبانه روز از سقف متحرک خود استفاده کنید.

 

سقف های متحرک پارچه ای شرکت سایه بام، با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا و به کارگیری برترین مواد در تهیه سقف های متحرک، انتخاب مناسبی برای شما به حساب می آیند.

همچنین کارشناسان خبره ما در زمینه های مختلف پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

 

منبع : گروه تحقیقات و توسعه شرکت سایه بام ، اولین تولیدکننده سقف متحرک و شیشه متحرک در ایران

به این پست امتیاز دهید
[امتیاز کل: ۱ امتیاز میانگین: ۵]

سازه های متحرکسایبان جمع شوندهسقف متحرکطراحی و دکوراسیون

اجرای سقف اتوماتیکاجرای سقف جمع شونده پارچه ایاجرای سقف متحرک شیشه ایامکانات سقف جمع شوندهدوام و عمر مفید سقف های متحرکسازه های اتوماتیکسایبان اتوماتیکسقف برقیسقف جمع شونده پارچه ایسقف متحرکقیمت سقف جمع شونده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 12 =

− 6 = 2

>> تماس با سایه بام <<