1

۱


مزایا و معایب سقف های جمع شونده شیشه ای

 

سقف های متحرک برقی ، یکی از تکنولوژیهای جدید در طراحی ساختمان ها و فضاهای باز در رستوران ها و … محسوب می شود. در مقالات قبلی سقف های پارچه ای را با یکدیگر مرور کردیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی نوع شیشه ای این سقفها و مزایا و معایب آن ها بپردازیم.

سقف متحرک شیشه ای یا سقف برقی شیشه ای غالبا برای فضاهای کوچکی مانند افزودن حیاط خلوت، پاسیو یا قسمتی از حیاط به منازل ویلایی به کار می رود.

از آنجا با بهره گیری از نمای شیشه ای، می توان دید کاملی نسبت به آسمان و فضای بیرون داشت، استفاده از این سقف ها برای این منظور ایده بسیار خوبی است.

 

1

 

با وجود مزایای بسیار، این سقف ها معایبی نیز دارند. یکی از این معایب این است که شیشه های استفاده شده در سقف های اتوماتیک شیشه ای وزن زیادی دارند و با توجه به محدودیت در طراحی، نیازمند سازه و استراکپر بسیار محکمی هستند و شیشه باید به قسمتهای مساوی تقسیم شده و در قاب های مخصوص خود قرار گیرد.

از طرف دیگراغلب این سقف های شیشه ای حالت ذره بینی ایجاد می کنند و در صورت تابش مستقیم آفتاب، فضای نامناسب و گرمی در محیط زیرین آن ها ایجاد می شود، همچنین در صورت وجود چوب در کفپوش زیر این سقف ها، ممکن است خطر آتش سوزی وجود داشته باشد.

 

2 9

 

به همین علت است که اغلب طراحان از سایبانهای متحرک یا سقف های های متحرک پارچه ای بر روی شیشه ها استفاده می کنند.

همچنین لازم است این نکته را به خاطر داشته باشید که این سقف ها با توجه به فضا تقسیم بندی می شوند و این قسمت ها در هنگام جمع شدن روی هم سوار می شوند، از طرفی با توجه به ابعاد شیشه و سازه فولادی، زمانی که شما بالا را نگاه می کنید، عملا نصف فضا را سازه فولادی عظیمی اشغال کرده و شما نمی توانید به راحتی آسمان را ببینید.

در نهایت و با توجه به قیمت نسبتا بالای این سقف ها، به جز در موارد خاص استفاده از آن ها توجیه اقتصادی ندارد.

 

ادامه مطلب  استفاده از سقف متحرک پارچه ای در پاسیو

منبع : گروه تحقیقات و توسعه شرکت سایه بام ، اولین تولیدکننده سقف متحرک و شیشه متحرک در ایران

به این پست امتیاز دهید
[امتیاز کل: ۱ امتیاز میانگین: ۵]

سقف متحرک

اجرای سقف اتوماتیکاجرای سقف جمع شوندهاجرای سقف متحرک شیشه ایجی باسسقف اتوماتیک شیشه اییسقف برقی شیشه اییسقف تاشو شیشه اییسقف جمع شونده شیشه ایسقف متحرکسقف متحرک شیشه اییقیمت سقف اتوماتیکقیمت سقف جمع شوندهمزایای سقف متحرک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

33 − 32 =

>> تماس با سایه بام <<