b5

b5


نقش رنگ ها در طراحی دکوراسیون

 

رنگ یک زبان همگانی و جامع است. شما می توانید با رنگ ها احساسات خود را بیان کنید. همچنین رنگ یکی از مهمترین عناصر طراحی است و می تواند ماهیت هر محصول یا طراحی را تعیین کند.

پیدا کردن یک رنگ مناسب برای طراحی محیط خانه یا محل کار راحت نیست. زیرا سلیقه های متفاوتی وجود دارد و هرکدام از افراد یک رنگ متفاوتی را دوست دارند. این دقیقا همان چیزی است که باید در طراحی داخلی به آن توجه کنید.

 

طراحان باید در انتخاب رنگ دقت بسیاری داشته باشند.

رنگها میتوانند احساس شور، انرژی، عقلانیت و بسیاری ویژگیهای دیگر را بیان کنند. بنابراین اگر رنگتان را به صورت تصادفی انتخاب کنید، مطمئن باشید که اشتباه بزرگی انجام داده اید. برای جلوگیری از این اشتباه، باید بدانید که چه رنگی، در کجا، اهمیت دارد.

 

b5

b5

 

معنای رنگ ها

 

هر رنگی معنای منحصر به فردی دارد، در ادامه به تعدادی از این رنگ ها اشاره می کنیم:

 

  • سرخ: قرمز یکی از رنگ های هیجان انگیز است. قرمز پرشور، گرم و هیجان انگیز، اما تهاجمی است. انرژی بسیاری از خود منتشر می کند و اگر به دنبال محیطی آرام هستید، بهتر است از دیگر رنگ ها برای دکوراسیون منزل خود بهره بگیرید.
  • آبی: آبی رنگ عقل و اعتبار است. این رنگ آرامش و منطق را نشان می دهد. شما حتی می توانید از رنگ آبی ملایم برای دیوارهای اتاق خواب استفاده کنید که باعث آرامش می شود.
  • زرد: رنگ زرد نشان دهنده خوش بینی، اعتماد به نفس و خلاقیت است.این رنگ همچنین احساسات را تحریک می کند و شادی آفرین است.
  • سفید: سفید رنگ آرامش و سادگی است. اکثرا برای رنگ دیوارها، به خصوص دیوار اتاق خواب، از رنگ سفید استفاده می شود، دلیل آن هم سادگی و آرامشی است که در رنگ سفید وجود دارد.
    شما می توانید برای اینکه کمی محیط منزل خود را شاداب تر کنید، از ترکیب سفید با رنگ های ملایم دیگری مانند آبی روشن یا صورتی (برای پرده ها و …) استفاده کنید.
  • مشکی: استفاده از رنگ مشکی به میزان زیاد در دکوراسیون منزل، می تواند حالت گرفته و بی روحی ایجاد کند. اما شما می توانید از ترکیب این رنگ با رنگ های شاد دیگر یک ترکیب شیک و در عین حال زنده به دست بیاورید که می تواند به محیط خانه شما جلوه دیگری بدهد.

 

ادامه مطلب  سقف متحرک پارچه ای برای رستوران های سنتی

رنگ های بسیاری در طبیعت وجود دارد که هر یک زیبایی خاص خود را دارند. شما می توانید با در نظر گرفتن سلیقه خود و اطرافیانتان و با توجه به تزئینات دیگر منزل خود، رنگ مناسبی برای محیط زندگی یا محیط کار خود پیدا کرده و دکوراسیون محیط اطراف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

فقط به این نکته دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد از هر رنگی، می تواند از تاثیرگذاری آن بکاهد، پس رنگ های مورد نظر خود را با دقت انتخاب کنید.

 

منبع : گروه تحقیقات و توسعه شرکت سایه بام ، اولین تولیدکننده سقف متحرک و شیشه متحرک در ایران

 

به این پست امتیاز دهید
[امتیاز کل: ۱ امتیاز میانگین: ۵]

طراحی و دکوراسیون

تزئیندکوراسیوندیواررنگزیباسازیطراحی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

− 5 = 1

>> تماس با سایه بام <<