1 1

۱ ۱


چگونگی استفاده از گل و گیاه در بالکن های کوچک

 

بهره مندی از فضاهای کوچک در داخل وبیرون منزل، می تواند تاثیر بزرگی در زیباسازی محیط زندگی شما داشته باشد. بسیاری از افراد در شهرهای بزرگ، با مشکل کمبود جا به خصوص در بالکن منزل خود روبه رو هستند، اگر شما هم  بدنبال فضای بیشتر در بالکن منزل خود هستید، بدانید که با کمی خلاقیت میتوانید برای این مشکل راه حل های جالبی کشف کنید. به خاطر داشته باشید که اگر نتوانید ایده های خلاقانه ای در این رابطه به کار ببرید، از در اختیار داشتن یک محیط زیبا و آرامش بخش در منزل خود محروم شده اید. اگر با متخصصان سایه بام در این موضوع هم عقیده اید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

1 1

 

اولین راهکاری که برای نشاط بخشیدن به یک خانه دارای بالکن کوچک با فضایی کوچک یا حتی بزرگ به ذهن خطور میکند استفاده از گلدان های تزئینی و گیاهان است اما نکته ای که بسیار در این مورد اهمیت دارد، نحوه چیدمان و استفاده صحیح از گیاهان در کنار یکدیگر است.

 

2 1

 

یکی از نکاتی که در همان ابتدا برای جذابیت بیشتر بالکن خود باید در نظر بگیرید این است که گلدان های داخل بالکن را کمی بالاتر از سطح زمین قرار دهید، این موضوع باعث می شود که مشکلی در رابطه با کوچک بودن فضا نداشته باشید و درحقیقت شادابی و سرسبزی از کف تا سقف بالکن شما در حرکت خواهد بود.

 

3 1

 

4 1

 

گیاهان نه تنها برای شما فضای آرامش بخشی می سازند، بلکه موجب زیباتر شدن محیط زندگی شما نیز می شوند.

 

ادامه مطلب  طراحی داخلی زیبا و پر نشاط منزل

5 1

 

در این مرحله از زمین تا ارتفاع میز کوچک تاشو، از گیاهان سبز برروی پایه های گلدان استفاده می کنیم ، تا حس حضور در یک باغ بی انتها برایمان تداعی شود. گاهی اوقات انتخاب دقیق نوع گیاهان تفاوت زیادی ایجاد میکند. در یک نمونه ی طراحی مراکشی میبینیم که درخت پرتقال زینتی، به چه شکلی یک دیوار سنگی را به یک بوم نقاشی تبدیل کرده است.

 

6 1

 

در تصویر  میبینید که قرار دادن گیاهان رنگارنگ در پشت پنجره و محیط بیرونی، می تواند حس لذت بخشی به داخل انتقال دهد.

 

7 1

 

بیاد داشته باشید که حتی جزئیات کوچک هم بسیار اهمیت دارند. اگر در گلدان های خود گل های زینتی ندارید ناراحت نباشید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید نحوه انتخاب گیاهان در کنار هم و تزیین خلاقانه ی آنها با صدف های دریایی جلوه ی ویژه ای به محیط مد نظر شما می بخشد و فضا را عمیق تر نشان می دهد، به این ترتیب می بینید که حتی گلدان های تک رنگ جلوه خاصی به فضا می بخشند. در اینجا مشاهده می کنید که این بالکن با رنگ قرمز و سبز جلوه فوق العاده ای پیدا کرده است.

 

8 1

 

منبع : گروه تحقیقات و توسعه شرکت سایه بام ، اولین تولیدکننده سقف متحرک و شیشه متحرک در ایران

 

به این پست امتیاز دهید
[امتیاز کل: ۱ امتیاز میانگین: ۵]

روف گاردنطراحی و دکوراسیون

بالکنبالکن سبزتراس سبزتراس کوچکدکوراسیون فضاهای نیمه بازطراحی بالکن سبزطراحی تراسطراحی فضای سبز بالکننحوه استفاده از گیاهان در بالکن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 18 =

81 + = 89

>> تماس با سایه بام <<